73

Pētnieki pēta saistību starp COVID vakcīnu un menstruācijām pēc tam, kad TISĪCAS sievietes ziņoja par cikla izmaiņām pēc koronavīrusa vakcīnas saņemšanas.


 

NBC Chicago ziņoja:

Tūkstošiem sieviešu ir ziņojušas par mēneša cikla izmaiņām pēc COVID vakcīnas lietošanas.

Anne Tompsone pirmo Pfizer vakcīnas devu saņēma 12. aprīlī, kad viņai bija jāsasniedz pēdējā mēnešreižu diena:

"Man visu laiku turpinājās smērēšanās. Un tagad, divas nedēļas pēc vakcīnas saņemšanas, šķiet, pirms trim dienām, man atkal sākās mēnešreizes," sacīja Tompsone.

Nākamās mēnešreizes viņai pienāca pusotru nedēļu agrāk, un Tompsonei radās jautājums, vai vakcīna kaut kādā veidā nav ietekmējusi viņas menstruālo ciklu.

Šo jautājumu pētniece Katrīna Lī (Katherine Lee) uzdeva pēc savas pieredzes.

"Man bija smērēšanās, kad man parasti nav nekādu menstruāciju simptomu, jo man ir Mirena IUD," teica Lī, Vašingtonas Universitātes Medicīnas skolas Sabiedrības veselības zinātņu nodaļas pēcdoktorantūras pētniece Sentluisas Sentluisas Medicīnas skolā.

Lī sazinājās ar Ilinoisas Universitātes asociēto antropoloģijas profesori Keitu Klansi (Kate Clancy), kura par to uzrakstīja tviterī.

"Šis tvīts tika nosūtīts 24. februārī, un es joprojām katru minūti saņemu 20 papildu paziņojumus, kas ir saistīti ar šo pavedienu divus mēnešus vēlāk," sacīja Klaniss.

Lielā atsaucība pamudināja pētniekus izveidot aptauju, ko viņi publicēja sociālajos plašsaziņas līdzekļos. Kopumā aptaujā piedalījās 59 000 cilvēku, kuri aprakstīja dažādas pieredzes.

"Cilvēki ziņo par dažām atšķirībām cikla laikā," teica Lī. "Daži cilvēki ziņo par daudz vieglākām mēnešreizēm, bet citi - par daudz smagākām."

Klensija teica, ka pētnieki ir dzirdējuši arī par asiņošanu un smērēšanos sievietēm pēc menopauzes.

Kāda sieviete pa e-pastu NBC 5 Lauren Petty un teica, ka viņai ir menopauzes periods jau deviņus gadus. Pirmo Pfizer zāļu devu viņa saņēma martā, tajā pašā naktī sākās asiņošana, kas turpinājās 10 dienas.

"Godīgi sakot, man nav bijis daudz manu pacientu, kas sūdzētos par menstruāciju neregularitāti," saka Dr. Elizabete Jepeza (Dr. Elizabeth Yepez), Rush Universitātes Medicīnas centra ginekoloģe.

 


Kā tas patīk? Dalieties ar saviem draugiem!

73

Kāda ir jūsu reakcija?

confused confused
0
confused
fail fail
2
fail
love love
1
love
lol lol
1
lol
omg omg
0
omg
win win
2
win